YOUTUBE’A ALIŞVERİŞ REKLAMLARI GELİYOR!


YOUTUBE’A ALIŞVERİŞ REKLAMLARI GELİYOR!YOUTUBE, KULLANICILARIN İLGİ ALANINA GÖRE ALIŞVERİŞ REKLAMLARI GÖSTERECEK.

Dünyanın en büyük video platformu olan YouTube, platforma yeni reklam konseptleri eklendiğini duyurdu. Buna göre kullanıcıların ilgilendiği alanları anlayacak olan YouTube algoritması, bu sayede kullanıcılara ilgilendikleri alanlara yönelik alışveriş reklamları gösterecek.

Yurt dışında yaklaşan tatil dönemiyle birlikte YouTube, reklam stratejisini değiştirerek daha da karışık bir hale getirmeye hazırlanıyor. Hal böyle olunca da pek çok şirket reklamlarını artırmaya başlıyor ve insanları alışveriş çılgınlığına davet ediyor. Daha önceleri Google, Instagram ve Facebook’un yaptığı tarzda alışveriş reklamlarını platformunda gösterecek olan YouTube, kullanıcılara ilgi alanlarına yönelik reklamlar göstererek kârını artırmayı planlıyor.

Bildiğiniz üzere Google’da kıyafet, ayakkabı veya elektronik eşya tarzı bir arama yaptığınız zaman, Google size ilgilenebileceğinizi düşündüğü reklamları gösteriyor. Benzer reklam stratejisini YouTube platformuna da ekleyen şirket, böylelikle YouTube’u daha kullanışlı bir hale getireceğini belirtiyor. Reklamların çalışma mantığı ise tıpkı Google’da olduğu gibi ilgilerinize ve beğenilerinize göre tepki göstererek çalışacak.