WHATSAPP KARANLIĞA BÜRÜNECEK


WHATSAPP KARANLIĞA BÜRÜNECEKMilyonlarca WhatsApp kullanıcısının merakla beklediği özellik WhatsApp'ın masaüstü sürümüne geldi. Whatsapp Web artık karanlık modda kullanılabilecek.

Facebook’un çoklu platform desteği bulunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp Web, uzun bir süredir kullanıcılara Windows ya da Mac uygulamaları ve tarayıcılar üzerinden hizmet veriyor. Mesajlaşma tahtını SMS’in elinden alan uygulama, her geçen gün yeni multimedya özelliklerine kavuşmaya devam ediyor.

Bu gelişmeler yaşanırken milyonlarca kullanıcının “karanlık mod” özelliğine ilgisi artmaya devam ediyor. 2019’un ilk aylarında Android ve iOS uygulaması için karanlık modu test ettiği söylenen WhatsApp ekibi bir türlü resmi bir güncellemeyle özelliği sunmadı. WhatsApp Web’de ise durumlar biraz daha farklı.

Bağımsız bir geliştirici olan “m4heshd”, Github sayfasında Windows ve MacOS için WhatsApp Web’e karanlık mod getiren bir yazılım paketi yayınladı. Yazılım, NodeJS kurulum tipini kullanıyor. Ayrıca geliştiriciye göre güvenlik endişesi taşımamıza gerek yok. Yükleme sırasında yazılım sadece WhatsApp Web’in arayüzünden sorumlu dosyalarda değişiklik yaratıyor. 

Yine de WhatsApp Web karanlık mod yazılımının üçüncü parti olduğunu ve bu sebeple, bilgilerinizin üçüncü şahısların eline teslim etme riski taşıdığını belirtelim.