WHATSAPP İLE PARA GÖNDERME DÖNEMİ BAŞLADI


WHATSAPP İLE PARA GÖNDERME DÖNEMİ BAŞLADIWhatsApp para gönderme özelliği Türkiye'de beklenirken, Brezilya'da kullanıma açıldı.

Brezilya'da 10 milyonun üzerinde küçük ve orta büyüklükte işletmenin tercih ettiği sosyal ağ uygulaması WhatsApp, para gönderme özelliğini kullanıma sunduğunu resmi olarak duyurdu. 

WhatsApp para gönderme özelliği daha fazla ülkeye gelecek.

Platform paylaştığı blog yazısı ile para gönderme özelliğinin Brezilya’daki kullanıcılara sunulduğunu açıkladı. Bölgede küçük işletmelerin dijital ödeme servisleri arayışında olması, bu özelliğin denenmesi için iyi bir imkan oluşturuyor.

Bu özellik için sitede oluşturulan sayfaya göre WhatsApp sizden hiçbir komisyon tahsil etmeyecek.

Facebook Pay ve Cielo ile çalışan ödeme sistemi küçük işletmelerin dışında kullanıcılar arasında para göndermeyi de kolaylaştıracak. İşletmeler için WhatsApp Business uygulaması ile restoran veya market gibi yerlerden sipariş vermek daha kolay hale gelecek.

Tamamen güvenli bir ortamda gerçekleştirileceği söylenen WhatsApp para gönderme sisteminde ödeme yapmak için daha önce kaydettiğiniz kredi veya banka kartları kullanabileceksiniz. Çoğu ödeme servisinde gördüğümüz biyometrik doğrulama WhatsApp’ta da bulunacak.

Apple Pay ve iMessage uygulamasının birlikte çalışarak para transferi yapabildiğini görmüştük, fakat bu özellik ABD sınırları dışına pek çıkamadı. İnsanlar evlerinde tedbir altındayken yeni yaşam düzeni ile online ödeme sistemleri daha büyük ilgi görüyor. Yavaş yavaş yaygınlaşması beklenen özelliğin ülkemize ne zaman geleceği ise merak konusu.