WHATSAPP GECE MODU GÜNCELLEMESİ GELİYOR.


WHATSAPP GECE MODU GÜNCELLEMESİ GELİYOR.Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın merakla beklenen özelliği ‘’gece modu’’ Android Beta’ya geldi.

Günümüzde artık birçok uygulamada resmi olarak karanlık mod yer alıyor. Bu mod ile arka plan siyah bir hal alıyor ve gözünüz daha az yoruluyor. Özelliği kullanmak isteyen Android kullanıcıları uygulamanın Beta sürümünü Google Play Beta programı aracılığı ile indirebilir.

Bu mod ile birlikte arka plana koyu renkler hakim olsa da, beta ile birlikte OLED ekranlı telefon kullananları üzecek bir gelişme de gün yüzüne çıkmış oldu. Arka planın tamamen siyah tasarlanmamış olmasından dolayı OLED kullanıcıları uygulama aracılığı ile pil tasarrufu sağlayamayacaklar.

Popüler mesajlaşma uygulaması, Android 2.19.82 beta sürümü ile gece modunu uygulamaya dahil etmiş olsa da bu özelliği herkesin kullanımına açmış değil. Öncelikle Beta kullanıcılarının deneyeceği uygulama, beğen görmesi ve sorunlardan arındırılması halinde tüm kullanıcılara açık olarak, güncelleme aracılığı ile yayınlanacak. Güncellemenin tam sürümünün ne zaman geleceği ve bu özelleğin iOS platforumuna gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil.