INSTAGRAM’DA MAĞDUR KULLANICIYA CEZA YETKİSİ VERİLECEK


INSTAGRAM’DA MAĞDUR KULLANICIYA CEZA YETKİSİ VERİLECEKInstagram kullanıcılarını korumak adına yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Geçen hafta kısa süreli de olsa bir çöküntü yaşayan sosyal medya platformu Instagram, kullanıcılarını korumak adına yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Kendi platformu üzerinden insanları rahatsız edenleri cezalandıran şirket, kullanıcı engelleme mevzusundaki cezaların daha da caydırıcı olmasını istiyor.

Instagram kullanıcı engelleme sistemi değişiyor!

Instagram'ın ''sanal zorbalık'' için yapacak olduğu yapay zeka, mağduriyet yaşayan bir Instagram kullanıcısının, kendisine mağduriyet yaşatan diğer kullanıcıya ceza vermesini sağlayacak. 

Mevcut olarak kullanılan gölge yasaklama sistemi, bundan sonra bireylerin kullanımına da açılacak. Instragram’ın gölge yasaklama sistemi gereğinden fazla etiket kullanımı yaparak spam oluşturan, toplulukları rahatsız eden içerikli paylaşmakta olan bireylerin diğer insanlarla olan iletişimini ortadan kaldırıyor.

Bu engellemeden dolayı ilgi kişilerin yasağı aldıktan sonraki hiçbir paylaşımı aramalarda kimseye görünmüyor, ana sayfaya düşmüyor.

Bunun anlamı şu: Eğer bir kişi sizin hesabınızı kısıtlarsa, sizin o kişiye ait olan bir fotoğrafa yaptığınız yorum veya onunla ilgili paylaştığınız bir içerik, sadece kendinize ve o kullanıcıya gözükecek. Sizin yorumunuz veya içeriğiniz başka hiç kimse tarafından, ilgili profilde, görünmeyecek. Hesap sahibinin profilinde, bir nevi, ambargo yemiş olacaksınız ve bu durumdan herkes etkilenecek.