INSTAGRAM YENİ ÖZELLİĞİNİ TEST EDİYOR


INSTAGRAM YENİ ÖZELLİĞİNİ TEST EDİYORInstagram alışveriş özelliği ile alakalı yeni özelliklerini geliştirmeye devam ediyor. Alışveriş özelliği için birçok yeni markayla da anlaşan Instagram, bildirim gönderme özelliği ile daha dinamik bir platform olacak.

Instagram alışveriş için bildirim gönderme özelliği geliyor!
Instagram alışveriş özelliği halen yeterince popüler olmasa da bu özellik konusunda yeni geliştirmelerle platform kendini güçlendirmeyi planlıyor. Bu güçlendirme sürecinde de hem alışveriş özelliği ile ilgili hem de şirketin ortaklıkları ile ilgili önemli gelişmeler var.

Şirket geçtiğimiz günlerde Adidas, Highsnobiety, Chinatown Market, Revolve ve Huda Beauty dahil olmak üzere ABD’de yaklaşık 20 marka ile ortaklık yaptığını duyurdu. Bu duyurunun ardından Instagram alışveriş özelliği için bildirim göndermeyi de test etmeye başladı.

Küresel çapta bazı bölgelerde kullanıcılara sunulan yeni bildirim özelliği, şirketin ortak çalıştığı markaların platform üzerinde sergiledikleri ürünler hakkında bildirim atmalarını sağlayacak. Yani Adidas’ın Instagram alışveriş özelliğini kullanarak paylaştığı bir gönderideki fiyat etiketinde herhangi bir artış veya düşüş gerçekleşirse, kullanıcılara bildirim gönderilecek.

Bu özellikle şirketin hem markalar ile kullanıcılar arasındaki ilişkiyi hem de alışveriş özelliğinin kullanım oranını artırması planlanıyor. Instagram Ürün Müdürü Layla Amjadi’de bu konu hakkında şirketin kişiselleştirilmiş bir alışveriş merkezi inşa etmeye çalıştığını bildirdi. Kısa süre içerisinde de platformun alışveriş özelliğinin daha çok ön plana çıkartılarak kullanıcılara daha dinamik bir alışveriş deneyimi sunması bekleniyor.