INSTAGRAM, KULLANICILARI UYARMAYA BAŞLAYACAK


INSTAGRAM, KULLANICILARI UYARMAYA BAŞLAYACAKINSTAGRAM, KULLANICILARININ PROFİLLERİNE YÜKLEDİKLERİ FOTOĞRAF VEYA VİDEO AÇIKLAMALARININ DENETLENECEĞİNİ VE UYGUN OLMADIĞI DÜŞÜNÜLEN AÇIKLAMALARA "POTANSİYEL RAHATSIZ EDİCİ AÇIKLAMA" UYARISI GÖSTERİLECEĞİNİ AÇIKLADI.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, şimdi de rahatsız edici kelimelere karşı gösterdiği hassasiyeti kullanıcılarına yansıtma kararı aldı. Yeni özellik ile birlikte Instagram rahatsız edici kelimeler içeren fotoğraf açıklamaları için uyarı yapacak.

Instagram rahatsız edici kelimeler istemiyor.

Instagram yeni özelliği ile birlikte fotoğraf yükleyen kullanıcıları, rahatsız edici kelimeler hakkında uyarmayı planlıyor. Bunu yapay zeka aracılığıyla sağlaması beklenen Instagram, rahatsız edici kelimeler kullanan kullanıcıları, metni değiştirmeye ya da olduğu gibi göndermeye yönlendiriyor.

Yani kullanıcılar isterse bu uyarıyı görmezden de gelebiliyorlar.

Bu uyarı özelliğinin ne zaman yayınlanacağı konusunda henüz net bir bilgi yok. Ancak Türkiye’deki kullanıcılara ulaşmasının biraz zaman alacağı ön görülüyor.