WHATSAPP DESTEKLEMEYECEĞİ CİHAZLARI AÇIKLADI!


WHATSAPP DESTEKLEMEYEĞİ CİHAZLARI AÇIKLADI!Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, desteklemeyeceği cihazların yeni bir listesini yayınladı.

Akıllı telefonlar belirli aralıklarla güncelleme alıyor. Bu güncellemelerle birlikte telefonlar kimi zaman yeni özelliklere kavuşuyor, kimi zaman ise güncellemeler sayesinde daha kararlı bir şekilde çalışabiliyor.

Dünya geneli bir milyardan fazla kullanıcısı olan WhatsApp’ta her gün milyonlarca kişi bir birine görüntüler, yazılar, sesli mesajlar yolladığı gibi yine görüntülü ve görüntüsüz çağrılarda yapılmaktadır. WhatsApp tarafından alınan karar ile uygulamanın daha iyi hale getirilmesi için büyük güncellemelerin yapılacağı ve bazı telefonların artık WhatsApp’ı desteklemeyeceği duyurulmuştu.

İlk gelen büyük güncellemeler sonucu pek çok tuşlu telefonda bulunan WhatsApp artık kullanılmaz hale geldi. Şimdi yeni yapılan duyuru ile WhatsApp’ı desteklemeyecek olan telefonların listesi artırılıyor.

WhatsApp cephesinden resmi olarak hangi telefonun desteklenip desteklenmeyeceği açıklanmadı. Bunun yerine işletim sistemi paylaşıldı.
Öyle ki iPhone kullanıcıları için iOS 7 ve üzeri, Android kullanıcıları için Android 4.0 ve üzeri, Windows telefon kullananlar için ise Windows Phone 8.1 ve üzeri cihazların WhatsApp’ı destekleyeceği belirtildi.