SNAPCHAT’E YEPYENİ ÖZELLİK GELİYOR!


SNAPCHAT’E YEPYENİ ÖZELLİK GELİYOR!Eski popülerliğini kaybeden Snapchat güncellemelerle beraber yeniden popüler olmak istiyor.

Bir dönem oldukça fazla kullanıcıya sahip olan Snapchat, en büyük rakibi Instagram’ın hikayeler özelliğini almasıyla ani bir düşüş yaşamıştı. Eski günlerine geri dönmek isteyen uygulama yeni bir güncellemenin hazırlığına başladı.

Programlama uzmanı Manchun Wong, Snapchat’in açık kaynak kodlarında bazı bilgiler keşfetti. Buna göre Snapchat, Foursquare uygulmasında olduğu gibi konum bildirimi yapabilecek. Snapchat uygulamasının bunu bitmoji karakterler aracılığıyla yapacağını belirten Manchun Wong, yakınınızdaki kişileri de etiketleyebileceğinizi belirtiyor.

Söz konusu uygulamada gizlilik önemli bir rol oynayacak. Check-in işlemleri yalnızca konum paylaşma seçeneğini aktif edenler arasında görülebilecek. Ve yalnızca bulunduğunuz konumu, bir günlük kaydedebilme seçeneğiniz olacak. Geçici olarak erişilmez kalmak istediğinizde ise ‘’hayalet modu’’ seçeneğini aktif hale getirebileceksiniz. Ayrıca konumunuzu ve mevcut durumunuzu kimlerin gördüğüne de erişebileceksiniz.

Söz konusu özellik için hazırlıklar sürüyor. İlk olarak Avustralya kullanıcıları için sunulacağı ise söylenenler arasında. Özelliğin dünya çapında ne zaman açılacağı henüz belirsizliğini koruyor.