İNTERNET BAĞIMLISI ÜLKELER AÇIKLANDI!


İNTERNET BAĞIMLISI ÜLKELER AÇIKLANDI!Dünyada internet kullanımının artmasıyla beraber internete bağımlı nüfus da her geçen gün artıyor. Uzmanların araştırmasıyla internete en bağımlı 15 ülke belli oldu.

İnternet bağımlılığı artık bireysel değil, ülkeler için önemli bir problem haline geldi. Bu konu ile ilgili artık çok fazla araştırma yapılıyor. Araştırmaların sonucu ise son derece ilgi çekici. Son yapılan araştırma da internet bağımlılığının hangi aşamaya geldiğini net bir şekilde ortaya koyuyor.

İnternet bağımlılığı listesinde Türkiye yok.

Dünyada internet kullanımı arttıkça, internete bağımlı nüfus da artıyor. Amerika Birleşik Devletleri, internet bağımlısı ülkelerinde başında yer alıyor. Listeyi Brezilya, Makao ve Rusya gibi ülkeler takip ediyor. Listede Türkiye ise yer almıyor.

TÜİK tarafından son yayımlanan rapora göre, ülkemizde bireylerin %72,9’u internet kullanıcısı. Ancak bu oran listeye girmek için yeterli değil. İnternet ile ilgili medyaya yansıyan haberler içeriklerine göre analiz edildiğinde, internetin en çok sosyal medya mecraları ve yılbaşında kalkan adil kullanım kotası haberleri ile konuşulduğu tespit edildi.

İnternet bağımlısı ülkelerin listesi

Listenin en başında ABD yer alıyor. Listede yer alan diğer ülkeler de son derece dikkat çekici.
Listenin ilk 10’i şu şekilde sıralanıyor:

  1. ABD
  2. Brezilya
  3. Makao
  4. Rusya
  5. Birleşik Arap Emirlikleri
  6. Bahreyn
  7. Hong Kong
  8. Suudi Arabistan
  9. Birleşik Krallık
  10. Güney Kore

Listede yer alan diğer ülkeler ise Lüksemburg, Almanya, Avusturya, Japonya ve Danimarka olarak sıralanıyor.