INSTAGRAM’DA ‘’YEŞİL NOKTA’’ DÖNEMİ BAŞLADI..


INSTAGRAM’DA ‘’YEŞİL NOKTA’’ DÖNEMİ BAŞLADI..Her geçen gün yeniliklerini duyuran Instagram, şimdi de kullanıcıların platformda aktif görünüp görünmediğini anlamamıza yardımcı olacak ‘’yeşil nokta’’ özelliğini aktif ediyor.

Yeşil nokta, bir gönderiyi biriyle paylaşmak istediğinizde, uygulamanın doğrudan mesajlaşma bölümünde ve arkadaşınızın listesinde görünecek. Yalnızca sizi takip eden arkadaşlarınız veya Direct’te konuştuğunuz kişiler için aktiflik durumunu görebileceksiniz. Yeşil nokta görünmesini istemeyenler için güzel haber, ayarlardan bu özelliği kapatabilecekleri olacak.

Instagram’ın yeni yeşil noktası, şu anda Messenger’da bulunan bu özellikten daha farklı olacağını söyleyebiliriz. Messenger’da bir kişi aktifse profil fotoğrafının altında yeşil, aktif değilse gri bir nokta çıkıyor. Kişi kendini tamamen gizlemek isterse de herhangi bir zaman belirteci görünmüyor. Instagram’da bundan biraz daha farklı olarak, kişi bu özelliği aktif etmese de çevrimdışı olsa da profil resminin yanında herhangi bir ibare yer almayacak. Böylece kullanıcının sizi görmezden gelip gelmediğini de anlayamayacaksınız.

Kısacası bu örnekle, Instagram’ın Messenger’a kıyasla kişisel gizliliğe daha fazla önem verdiğini söylemek mümkün.