INSTAGRAM KAYBOLAN TAKİPÇİ SORUNU İLE GÜNDEMDE!


INSTAGRAM KAYBOLAN TAKİPÇİ SORUNU İLE GÜNDEMDE!Dünyanın bir numaralı aktif sosyal medya platformu Instagram, aniden kaybolan takipçi sorunu ile ilgili resmi bir açıklama yaptı.

Milyonlarca takipçiye sahip birçok hesap bir anda takipçi kaybı yaşadı. Selena Gomez, Ariana Grande gibi ünlü isimlerde de görülen hata için harekete geçildi.

Konuyla ilgili Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Instagram, sorunun farkında olduklarını ve en kısa süre içerisinde çözeceklerini dile getirdi. Hata sadece yüksek takipçili hesaplarda gözlenmiyor, daha az takipçisi olan kullanıcılar da bu sorunu yaşıyor.

Henüz, söz konusu bu durumun ana nedenin sahte takipçilerden dolayı mı kaynaklandığı bilinmiyor.

Hatırlarsanız, popüler sosyal medya platformu bundan 2-3 ay önce yayınlamış olduğu duyuruda, birtakım uygulamalar yardımıyla elde edilen sahte beğeni, takipçi ve yorumları tespit edebilen bir algoritma geliştireceklerini söylemişti.

 

Tabii, hemen yukarıda da belirtiğimiz gibi, söz konusu bu durumun ana sebebi halen bilinmiyor. Ancak, şirkete yakın kaynaklar söz konusu bu durumu sahte takipçi temizliği olarak adlandırıyor.