GOOGLE PLUS GÜVENLİK AÇIĞI NEDENİYLE KAPANIYOR


GOOGLE PLUS GÜVENLİK AÇIĞI NEDENİYLE KAPANIYORKullanıcıların Yüzde 90'ı Beş Saniye Bile Geçirmeyince Platform Kapanıyor. Ancak Gerçek Sebep Bu Değil!

Google 2011 yılında kurduğu sosyal ağı kapatma kararı aldı. Kullanıcılarının Yüzde 90’ı 5 saniye bile geçirmiyor dediği Google Plus artık tarih oluyor.

Ancak durum Google’ın açıkladığı gibi değil aslında, 7 ay önce yaşanan güvenlik açığı sonrasında şirket düzeltmek için bir şey bile yapmadı…

Google, daha önce açıklanmayan bir güvenlik açığına yanıt olarak Google+ ‘nın tüketici sürümünü kapattığını ve bunun kimsenin gerçekten kullanmadığını açıkladı. Wall Street Journal Google’ın kusurlarını keşfettiğini açıkladı ve şirketin iç yazışmalarına dayanarak bu durumu bu yılın Mart ayından beri farkında olduğunu yazdı.

Google resmi blogu üzerinden yaptığı açıklamada, yazılım sisteminde yaşanan bir açık nedeniyle; Google+ kullanıcılarının özel bilgilerinin üçüncü tarafların erişimine karşı korunmasız hale geldiğini belirterek, bu durumdan 500 bin kullanıcının etkilendiğini duyurdu.